2012 m. rugsėjo 15 d., šeštadienis

Knygos, kurias noriu perskaityti

Kiekvienas turime savo norų ir planuojamų perskaityti knygų sąrašą. Aš irgi pamėginau sudaryti knygų, kurias privalau perskaityti ateityje sąrašą (tai knygos apie kurias svajoju, bet niekaip neprisiverčiu jų įsigyti ir deja kolkas mano knygų lentynoje šių nėra...). Tikiuosi su laiku atsiras.
Šias knygas atrinkau pagal jų recenzijas, atsiliepimus blogʼuose, draugų rekomendacijas ir prof. L. Donskio siūlymus Pilietinio ugdymo vadovėlyje 10 klasei J Tad trumpai pristatysiu savo sąrašą ir noro priežastį:
 
1-2.George Orwell. 1984-ieji. Kaunas: Jotema, 2007, 248 p. (Įvairūs leidimai) ir George Orwell. Gyvulių ūkis. Kaunas: Jotema, 2009 (2-oji laida), 192 p.
 
1949 m. išspausdintas žinomiausias Orwello darbas „1984-ieji“, pasak kai kurių kritikų tapo XX a. šedevru. Teko skaityti G. Orwello autobiografinę knygą „Dienos Paryžiuje ir Londone“, kurioje jis aprašė savo ir vargingiausių gyventojų gyvenimą skurde, tad manau kitos šio rašytojo knygos taip pat turėtų patikti.
3-4.Aleksandr Solženycin. Viena Ivano Desinovičiaus diena. Vilnius: Žara, 2009, p. 168. Pirmas lietuviškai 1936 m. leid. Supažindina su viena 1951 m. sausio mėn. diena Gulage, viena iš trijų tūsktančių šešių šimtų penkiasdešimt trijų dienų, skirtų Šuchovui. Per tos dienos aprašymą – nuo rytinio signalo keltis iki vakarinio signalo gultis – skaitytojui atsiveria sovietinio lagerio sistema. Suprantu, kad „Gulago archipelagas“ 3 tomai 1868 psl. įveikti būtų sunku, tad privalau perskaityti šią knygą. Tačiau „Vėžininkų korposą“ irgi norėčiau perskaityti (Aleksandr Solženycin. Vėžininkų korpusas.Vilnius: Žara, 2009, p. 512).
5. Upton Siclair. Džiunglės. Vilnius: Aukso žuvys, 2012. Plačiai šio romano nenušviesiu, nes apie jo egzistavimą ir pats mažai žinojau, nors lietuviškai buvo išleisti berods net 5 leidimai, tačiau apie jo vertą pasako faktas, kad šį romaną skaitė JAV prezidentas Theodoras Rooseveltas bei Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas Churchillis (internete su nauja išleidžiama jo laida pilna straipsnių).
 
6. Umberto Eco. Rožės vardas. Vilnius: Tyto alba, 2012 (naujas leidimas). Ši knyga jau seniai šmėžuoja mano sąraše, tačiau vis nerasdavau jos, o neseniai „Tyto alba“ perleido ją. Be to, ją siūlė ir vienas profesorius.
7. Hermann Hesse. Stiklo karoliukų žaidimas. Įvairūs leidimai. Šią knygą man rekomendavo vienas geras mokytojas, kadangi jam esu sakęs, kad pamėginsiu ją rasti tai kažkada taip tikrai padarysiu. Juk pažadus reikia tesėti.
8. Milan Kundera. Nemirtingumas. Vilnius: Tyto alba, 2003. Su šiuo čekų rašytojų neteko susidurti ir jį tik yra išgyręs L. Donskis tad pačiam norisi įsitikinti ar jis toks geras.

p. s. sąrašas bus pildomas, nes dabar nieko nesugalvoju.

O kokias jūs ketinat skaityti ar norėtumėt perskaityti, bet nėra galimybės?

3 komentarai:

  1. G. Orwell knyga mano pati mėgstamiausia, būtinai ją perskaitykit.
    "Viena Ivano Denisovičiaus diena" spėju bus mano graužtukas, nes sustojau ties 80psl ir viskas, neįdomu nors tu ką. Nebent prisiversiu užbaigti, knyga gi ne stora.
    O "Rožės vardas" irgi mano sąraše, tikiuosi šiemet perskaityti.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Labai smagu sulaukt komentaro tikros blog'ų apie knygas asės. Būtinai perskaitysiu Orwell knygą.
      Gaila, nebuvau Vilniaus knygų festivalyje, dabar skaitiėnju naujienas ir pykstu, kad nenuėjau... Maniau nueisiu tai tik pinigus prasileisiu, bet matau jog atsiliepimai apie jį ištiesų geri :)

      Panaikinti
  2. Labas Algi,
    netikėtai užtikau tavo tinklaraštį :) Jei nori gauti paskaityti kai kurias knygas, gali kreiptis į mane, nes laisvai galiu jas gauti (pvz., dėl Orwell knygų ir U. Eco "Rožės vardas". Beje esame pažįstami :)

    AtsakytiPanaikinti